• 6.30 – 7.30   PRZYCHODZENIE  DZIECI

Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci służące realizacji ich pomysłów, zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, rozwijające uwagę, myślenie, wyzwalające twórczą ekspresję, zabawy integrujące grupę.

7.30 – 8.00  ĆWICZENIE OGÓLNOROZWOJOWE

Ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, grafomotoryczne, rozwijające percepcję słuchową, wzrokową. Zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne.

8.00 – 8.15 PRZYGOTOWANIE DO ŚNIADANIA

Porządkowanie sali, zabiegi higieniczne.

8.15 – 8.40  ŚNIADANIE

8.40 – 10.00  ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

Realizacja zadań edukacyjnych wynikających z programu wychowania przedszkolnego, język angielski, ćwiczenia gimnastyczne, zestawy zabaw ruchowych. Zabawy dowolne w sali.

10.00 – 11.15  POBYT NA POWIETRZU

Zabawy organizowane i swobodne w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze. Zabawy i zajęcia podejmowane z inicjatywy dzieci z wykorzystaniem zabawek, gry sportowe, ćwiczenia. Zabawy dowolne w sali.

11.15 – 11.30  PRZYGOTOWANIE DO OBIADU

Porządkowanie sali i zabiegi higieniczne.

11.30 – 12.00  OBIAD

12.00 – 13.00  ODPOCZYNEK POOBIEDNI

Słuchanie bajek, ćwiczenia relaksacyjne, zabawy tematyczne, praca indywidualna z dzieckiem lub praca w grupach. Religia w grupie starszej. (dzieci 6-letnie)

13.00 – 14.00  SWOBODNA DZIAŁALNOŚĆ

Zabawy dowolne w sali, na placu przedszkolnym, ćwiczenia logopedyczne z całą grupą.

14.00 – 14.15  PRZYGOTOWANIE DO PODWIECZORKU

Porządkowanie sali, zabiegi higieniczne.

14.15 – 14.45  PODWIECZOREK

14.45 – 16.00 ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE I SAMORZUTNA AKTYWNOŚĆ DZIECI

Ćwiczenia artykulacyjne, manualne, oddechowe, grafomotoryczne. Gry i zabawy dydaktyczne, stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań. Zajęcia dodatkowe. Rozchodzenie się dzieci